פרטי התקשרות

טלפון: 08-8522470
פקס: 08-8563675
דואל: info@toyota-ralex.co.il
שעות פעילות אולם תצוגה
ימים א' - ה' 08:00 - 18:00
יום ו' 08:00 - 13:00
שעות פעילות מרכז שרות
ימים א' - ה' 08:00 - 16:30
יום ו' 08:00 - 13:00

הזמנת נסיעת התרשמות

הזמנת תור במרכז השרות

סביבה ותהליך הייצור

זה שנים שצמצום השפעתם של כלי הרכב על הסביבה מהווה יעד מרכזי עבורנו ב toyota. החל משיטות הייצור וכלה ביכולות המחזור שלנו, כמו גם בביצועי המכוניות שלנו על הכביש, אנו בוחנים כל העת את מחזור החיים של הרכבים שלנו, על מנת להפוך אותם לידידותיים יותר לסביבה, תוך הפחתת פליטת הגזים והבזבוז.

ההערכה היא שעד שנת 2020 תהיינה 1.5 מליארד מכוניות על הכבישים, כמעט כפול ממספרן הנוכחי. ככל שמספר הרכבים בעולם גדל, אחריותם של יצרני הרכב לאיכות הסביבה הולכת ונעשית חשובה יותר. לכן, אימצנו את אמנת כדור הארץ של toyota (toyota earth charter), מנחה את כל פעילות החברה אל עבר עתיד של טכנולוגיות בבנות קיימא. האמנה ממקמת את הנושא האקולוגי בראש סדר עדיפויות העסקי של החברה, והופכת אותו למרכיב מרכזי בפיתוח כלי הרכב. האמנה קובעת כי מטרתה של החברה לתרום לכך שהמאה ה-21 תהיה מאה של שגשוג, על ידי שאיפה לבטל לחלוטין גזי פליטה, חיפוש אחר טכנולוגיות ידידותיות לסביבה, פיתוח ושכלול פעולות השיפור היזומות שלנו, ושיתוף פעולה עם החברה, ובמיוחד עם אותם ארגונים וקבוצות השותפים למחויבות שלנו לשמירה והגנה על המשאבים הטבעיים.

בעוד שחברות רבות מאמינות שמודעות סביבתית מצריכה וויתור בכל הקשור לחסכון, אנו בטויוטה מאמינים כי עלינו להתמודד עם אתגרים כגון אלו ישירות וכי ישנן דרכים מוחשיות בהן ניתן לאפשר לסביבה ולכלכלה להתקיים יחדיו בהרמוניה. טויוטה מובילה לא רק במחויבותה ליצירת מוצרים אקולוגים וניהול עסק אקולוגי, אלא גם בעידוד וביישום מתמשכים של אורח חיים אקולוגי בזירה האזורית, הלאומית, והעולמית. בשיטות הייצור והטכנולוגיות בנות הקיימא, במוצרים "הירוקים", בדרך שבה אנו מנהלים את החברה מבפנים, ובקשרים ההולכים וצומחים עם הקהילה, טויוטה ממשיכה להעלות את הרף ברמת המחויבות לסביבה.

 

ייצור

תהליך ייצור ידידותי לסביבה והיכולת למחזר את חלקי המכוניות הם שני נושאים חשובים במיוחד עבורנו בטויוטה. אנו יודעים כי היותו של רכב "ירוק" קשור באותה המידה לדרך בה מייצרים את הרכב כמו לפליטת ה- co2. לכן, החל משנת 2005, אנו מיישמים את המערכת האקולוגית להערכת רכבים (eco-vas) בכל פעילויות החברה. עוד לפני בנייתה של מכונית, בתהליך ייצורה, השימוש בה, ולבסוף גם בסילוקה, תוכנית ה-eco-vas עוקבת, מנטרת, ומעריכה את השפעתה של המכונית על הסביבה. כך, אנו בטויוטה יכולים בקלות לזהות תחומים בהם עלינו להוסיף ולהתקדם אל עבר המטרה הסופית של יצירת המכונית האקולוגית האולטימטיבית. מחקרים אלו ממשיכים גם להיות המקור לכמה מהטכנולוגיות הידידותיות לסביבה החשובות ביותר שלנו.

הפעילות האקולוגית שלנו מתחילה עוד הרבה לפני שמכונית של טויוטה עולה על הכביש, בחומרים בהם אנו בוחרים להשתמש. חומרים נפוצים כמו למשל עפרת, כספית, קדמיום ועוד – הידועים כחומרים הגורמים לנזקים ארוכי-טווח לסביבה בעת הטמנתם בקרקע. לכן, אנו בטויוטה שינינו פאזה, וכיום אנו משתמשים בחלקי רכב ללא עפרת, בחומרים נטולי כספית ואסבסט, ובצבעים שאינם מכילים soc. הפלסטיק המסורתי, חומר סטנדרטי בכלי רכב הקשה במיוחד למחזור, הומצא מחדש על ידי מהנדסי טויוטה כפלסטיק מיוחד הניתן למחזור – toyota super olefin polymer (tsop) – הניתן לשימוש ומחזור פעמים רבות.

זאת ועוד, על מנת להמשיך לגלות וליצור שיטות חדשות למחזור, ייסדה טויוטה מרכז טכני למחזור רכבים ביפן, כמו גם מפעל מחזור לגריסת רכבים. שני המתקנים הללו פועלים ללא הרף ליצירת טכנולוגיה חדשה אשר תעזור בפירוק ומיחזור של החומרים בכלי הרכב בצורה ידידותית לסביבה. דוגמה אחת לך היא "סימן קלות הפירוק" החדש, אשר מזהה נקודות ספציפיות ברכבי טויוטה בהן ניתן להרחיק את הדלק ולהפריד בקלות בין החומרים השונים, כהכנה לקראת מחזורם.

הטויוטה פריוס היא דוגמה מצוינת לאופן שבו שיטות ייצור ידידותיות לסביבה משתלבות בנהיגה אקולוגית. הפריוס, הידועה בהיותה המכונית ההיברידית הראשונה שהגיעה לייצור המוני, הנה ידידותית לסביבה גם מסיבה נוספת: 90% מהרכב ניתן למחזור! לא רק שהמכונית מכילה פלסטיק אקולוגי המופק מצמחים, ומצברים קטנים ויעילים יותר המפחיתים את פליטת גז ה-co2 בכדי 33%, אלא גם שסך האנרגיה הדרושה לבניית הרכב הופחתה, כך שכיום המפעל לייצור רכבי הפריוס פולט 31% פחות co2 מבעבר, מה שהופך את תהליך הייצור לירוק ממש כמו הרכב עצמו.

© כל הזכויות שמורות לרלקס הנדסה בע"מ פותח על ידי WW3 Ltdעיצוב סטודיו ברקקטוס